Len - Nejlepší volba pro tvůj letní šatník

Len si v posledních letech získává stále větší oblibu. Hlavním důvodem je spojení ekologické šetrnosti, odolnosti a komfortu. Jaké jsou jeho hlavní vlastnosti a proč zvolit oblečení zrovna z této přírodní tkaniny?

 

NAŠE LNĚNÉ OBLEČENÍ

Len ze kterého vyrábíme je certifikovaný OEKO-TEX Standard 100, to znamená, že je vhodný pro velmi citlivou pokožku.

Klasické lněně tkaniny mají tendenci se při praní srážet. Jedinečnou vlastností našeho lněného oblečení je tak pre-washed technologie, která ti zaručí, že se ti materiál může srazit jen minimálně a zároveň si oblečení lépe zachovává svou barvu.

Lněné kraťasy vyrábíme udržitelně v České republice, stejně jako naše ostatní kousky. Lněné košile jsme se rozhodli vyrábět v šicí dílně na Slovensku, která se specializuje zejména na výrobu kvalitních košil a splňuje pro nás důležité podmínky, od udržitelnosti po etickou výrobu.

1. Odolnost a kvalita

Len je známý svou mimořádnou odolností. Oproti jiným materiálům je velmi pevný a drží tvar i po nesčetných vypráních. Len má tak velmi dlouhou životnosta může tě provázet po celý život.

2. Prodyšnost a komfort

Jednou z nejvýznamnějších vlastností lnu je jeho prodyšnost, což činí lněné oblečení velmi pohodlné na nošení, zejména v horkých letních dnech. Len absorbuje vlhkost a zároveň absorbovanou vlhkost mnohem rychleji uvolní, což přispívá k pocitu svěžesti a volnosti.

3. Hypoalergenní vlastnosti

Len je hypoalergenní materiál, což znamená, že je vhodný pro lidi s citlivou pokožkou nebo alergiemi. Přírodní vlákna lnu jsou šetrná k tělu a nedráždí pokožku.

4. Udržitelná produkce

Len je považován za ekologicky šetrný materiál, jelikož lýko lnu je obnovitelný zdroj a nevyžaduje mnoho chemického zpracování. Pěstování lnu vyžaduje méně pesticidů a hnojiv ve srovnání s jinými materiály a při zpracování se používá méně vody a chemikálií, což přispívá k udržitelnosti celého procesu.

JAK O LEN PEČOVAT

  • Oblečení per naruby v teplotách do 40°C 
  • K praní použij jemný prací prostředek 
  • Oblečení nesuš v sušičce
  • ​​Nepoužívej bělidlo
  • Lněné oblečení má tendenci se při praní a sušení mačkat, proto jej doporučujeme vyžehlit, a to max. na 120 °C

Při výběru lněných výrobků nejenže přispíváš k udržitelnosti, ale získáváš kvalitní a stylové produkty, které ti budou sloužit po mnoho let.

 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.